تاریخ : سه شنبه 18 تير 1398     |     کد : 731

جلسه کار گروه پدافند غیر عامل شهرداری کلانشهر تبریز

در سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، اجتماعی سازمان جلسه کارگروه پدافند غیرعامل شهرداری کلانشهر تبریز به میزبانی سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز در محل پایانه مرکزی برگزار شد.
در ابتدا جلسه آقای دکتر عادلی سعدآباد مدیرعامل سازمان ضمن خوش آمد گویی به مدعوین ، با اشاره به اهمیت موضوع ، پدافند غیرعامل را مهمترین عامل آمادگی جهت پیشگیری از خطرات احتمالی و همچنین کاهش خسارات در حوادث دانستند و اعلام کردند به همین جهت ، ساختمان جدید الاحداث پایانه مرکزی تبریز با رعایت اصول مقررات ملی ساختمانهای عمومی احداث گردیده و مقاومت لازم و پیشگیری از حوادث قهری در آن لحاظ گردیده است . ایشان در ادامه ضمن با اهمیت خواندن پایانه های مسافربری تبریز که روزانه بالغ بر 30000 نفر از آنها تردد می نمایند ، خواستار ایجاد مدیریت پدافند غیرعامل  شدند و همچنین آمادگی سازمان را جهت واگذاری محل مناسب برای استقرار شبانه روزی اکیپ اورژانس در پایانه مرکزی اعلام نمودند.مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز از آمادگی کامل این سازمان برای مواقع بحرانی و ضروری خبر داد و گفت: ساختمان سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز محلی امن برای اسکان اضطراری است.

حسین عادلی سعدآباد در حاشیه جلسه کارگروه پدافند غیرعامل در محل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگار شهریار، اظهار کرد: ساختمان مرکزی پایانه های مسافربری شهرداری تبریز در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع احداث شده است و با توجه به اینکه این ساختمان در برابر هشت ریشتر زلزله مقاومت دارد، چنانچه خدای نکرده اتفاقی رخ بدهد، می توانیم در زمان بحران و حوادث به عنوان محلی امن برای اسکان اضطراری به کار بگیریم.


سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول اداره کل پدافند غیرعامل آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در حوزه های پدافند غیرعامل است

محمدباقر آقایی در حاشیه جلسه کارگروه پدافند غیرعامل در محل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگار شهریار، اظهار کرد: در راستای افزایش فرهنگ سازی، دوره های عمومی و تخصصی و همایش های ملی و استانی برگزار کرده ایم و اعلام آمادگی می کنیم که اگر سازمان پایانه ها نیز نسبت به برگزاری این دوره ها اقدام کند، ما در زمینه تامین اساتید تخصصی و تامین نیازهای آموزشی همکاری می کنیم.
سرپرست گروه برنامه ریزی بحران و پدافند غیر عامل شهرداری تبریز گفت: ایجاد مدیریت متمرکز در حوزه پدافند غیرعامل از اهم اهداف و وظایف مجموعه شهرداری تبریز است.

حسین آذرنیا در حاشیه جلسه کارگروه پدافند غیرعامل در محل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگار شهریار، اظهار کرد: با توجه به اینکه پدافند غیرعامل به عنوان نهادی نوپا در شهرداری تبریز مطرح است، ضرورت دارد تا مدیریت متمرکزی بین تمامی دستگاه ها وجود داشته باشد و هدف از این کارگروه نیز این است که دستگاه ها به شکل مشترک ماموریت های خود را انجام دهند.

انجمن علمی پدافند غیرعامل کشور با اهدای لوحی از تلاشهای آقای دکترحسین عادلی مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری تبریز  در گسترش آموزش پدافند غیر عامل تقدیر کرد .این لوح تقدیر توسط مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجانشرقی به وی اهداشد


 


PDF چاپ چاپ