تاریخ : يکشنبه 27 آبان 1397     |     کد : 668

پایانه مسافربری مرکزی تبریز با ظرفیت ۶۰۰ اتوبوس درحال خدمت به مسافران است

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز در صحن علنی شورای شهر تبریز؛

به گزارش شهریاذ نیوز:
 

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز گفت: پایانه مسافربری مرکزی تبریز با مساحت ۱۲ هکتار با ظرفیت ۶۰۰ اتوبوس و ۶۰۰ سواری به همشهریان خدمت‌رسانی می کند که در این پایانه، غرفه های تجاری شامل ۵۴ غرفه، ۳۴ مغازه زیرزمینی برای کسب درآمد، اقامتگاه رانندگان و سایر خدمات مشغول فعالیت هستند.

به گزارش شهریار، حسین عادلی سعدآبادی در صحن علنی شورای شهر تبریز به پایانه مسافربری غرب تبریز (میدان آذربایجان) اشاره کرد و گفت: این پایانه نیز با ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع شامل امکانات مختلف به ارائه خدمات به شهروندان مشغول است.

وی در ادامه به پایانه مسافربری شرق تبریز نیز اشاره کرد و گفت: این پایانه نیز با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان درحال عملیاتی شدن است که در صورت احداث مسافران اهر، کلیبر، میانه و بستان آباد از این پایانه منتقل می شوند که مطالعات طرح معماری این پایانه صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز با بیان اینکه برخی از مسئولان شناخت صحیحی از وظایف این سازمان ندارند، تصریح کرد: در برخی از مواقع وظایف سازمان حمل و نقل جاده ای با وظایف این سازمان اشتباه گرفته می شود، این درحالی است که تقصیر کم کاری های برخی از شرکت های مسافربری بر عهده این سازمان می دانند که این مسئله در وظیفه ذاتی سازمان پایانه مسافربری شهرداری تبربز قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: همچنین وظیفه نظارت بر هزینه های حمل و نقل بر عهده این سازمان نیست و باید هیئت نظارت بر قیمت ها از سوی سازمان حمل و نقل جاده‌ای در این پایانه حضور یابند.

منبع خبر: شهریار نیوز


سعید ارتشی